#1 Jak być szczęśliwym? ABC - szczęśliwego człowieka.

22:13 Karina - Azmariaa 55 Komentarzy


Każdy z nas miewa dni, w których wszystko wydaje się bez sensu. Nowy dzień nie jest upragniony i nie zwiastuje nic dobrego. Melancholia wchodzi do naszego życia drzwiami i oknami. Stresujemy się dniem w szkole i pracy. Nie mamy na nic czasu, choć tak na prawdę mamy go w nadmiarze. Staramy się za wszelką cenę wyprzeć przed sobą, że robimy coś nie tak. Winnego szukamy dookoła co powoduje częste spory i kłótnie. W tych dniach nie wyglądamy szczególnie dobrze, ba! wcale nie wyglądamy. Nie mamy ochoty na wyszukane stroje i dodatki, najlepszą opcją wydaje się tygodniowa koszulka i brudne spodnie od dresu. Wszystko dookoła nas jest niepotrzebne i bardzo denerwujące. Wystarczy, że ktoś się o coś zapyta, a wpadamy w furię. Staramy się przeczekać ten okres i wmawiamy sobie, że wszystko jest w porządku..., ale nie jest. Dlaczego?Przyczyną takiego stanu jest zła organizacja czasu, brak zainteresowania własnymi potrzebami, lenistwo, sposób myślenia: 'tak musi być', niskie poczucie własnej wartości, kompleksy i przede wszystkim nie zauważenie problemu. To wszystko sprawia, że zaczynamy wątpić w poczucie własnego szczęścia i odczuwać jego braki.


Co, więc zrobić, aby polepszyć jakość własnego życia? 
Jak uruchomić endorfiny odpowiedzialne za poziom szczęścia?


Odpowiedź teoretyczna jak zwykle prosta, ale czy praktykę da się wdrążyć w życie? Oczywiście, że tak. Nie trzeba być naukowcem, żeby czuć się lepiej, a co i za tym idzie nawet wyglądać lepiej! Dziwne, że od jakichś endorfin mamy być piękniejsi... Najpierw, więc sprawdźmy co to są te endorfiny i jak pobudzić je do życia?

Endorfiny – grupa hormonów peptydowych (białkowych o zbliżonej budowie peptydowej), wywołują doskonałe samopoczucie i zadowolenie z siebie oraz generalnie wywołują wszelkie inne stany euforyczne (tzw. hormony szczęścia). Tłumią odczuwanie drętwienia i bólu.

Pobudzić endorfiny jest na prawdę łatwo, ale zapamiętać wszystkie porady, a jeszcze je przeczytać to dopiero prawdziwe wyzwanie, dlatego przygotowałam dla wszystkich leniuchów porady w formie alfabetu. Jeśli nie masz ochoty i sił znajdź swoje ulubione litery, napisz lub wydrukuj porady i stosuj codziennie, a już po tygodniu odczujesz prawdziwą rewolucję!


ABC - szczęśliwego człowieka


A - Akceptuj siebie takim, jakim jesteś i ucz się akceptować innych.
B - Bądź zawsze stanowczy, nie odkładaj nic na później, rób teraz. Tak teraz, obserwuje cię...
C - Cuda zdarzają się na każdym kroku. Miej oczy i uszy otwarte, i nie przegap swojego cudu.
D - Dzielnie patrz przed siebie. Zostaw złe wspomnienia i smutki w tyle. Nie oglądaj się za siebie, zapomnij. Dziś nie jest łatwo, ale czy pamiętasz co zasmuciło cię 5 lat temu w kwietniowy poniedziałek?E - Efektywnie wykorzystuj swój czas. Znajdź miejsce na przyjemności i nie zatrać się w obowiązkach. Wykonaj kalendarz i codziennie po wypełnieniu obowiązków zaplanuj dwie godziny różnorodnego wypoczynku.
F - Fantazjuj, śnij i marz! Życie jest za krótkie na bycie tylko tu i teraz. Przenieś się w ukochane miejsce i zapomnij o problemach, a po przebudzeniu zrób wszystko, żeby twoje życie wyglądało jak w najpiękniejszych marzeniach.
G - Godnie reprezentuj swoją osobę. Pamiętaj o odpowiednich manierach, ubieraj się modnie i dbaj o siebie. Nic nie poprawia humoru tak bardzo jak zakupy.H - Haha! Ciągle się śmiej, ale nigdy z drugiej osoby. Nie daj uśmiechowi opuścić twoich ust, znajdź powód do śmiechu przynajmniej 10 razy dziennie. Nie marudź, uśmiech jest jak tlen, a chyba nie chcesz się udusić, co?
I - Idź zawsze za głosem swojej intuicji i naucz się jej ufać.
J - Jasno i wyraźnie mów o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Nikt nie czyta w myślach, więc nie możesz oczekiwać, że się domyśli dlaczego jesteś smutna lub co byś chciała robić. Musisz pomóc innym zrozumieć cię, a w zamian dostaniesz to na co liczysz.

K - Kochaj siebie szczerze, a nieświadomie będziesz dawać innym przyzwolenie na to, by zrobili to samo.
L - Licz zawsze na własne siły, ale z wdzięcznością przyjmuj pomoc.
M - Masz prawo do słabości i chwili relaksu. Nawet na ścisłej diecie możesz pozwolić sobie na kawałek czekolady lub domowe ciasto. Nie ograniczaj także innych, twoje wybory obowiązują ciebie, nikogo nie zmienisz na siłę.N - Nie siedź w miejscu, ruszaj się.  Biegaj, skacz, rób przysiady - każda forma ruchu jest dobra. W jaki sposób ma to pomóc? To proste, pozbywając się kilku centymetrów poczujemy się piękne, a
podczas ruchu endorfiny szaleją i dlatego sport tak często sprawia radość.
O - Otwieraj się na nowe możliwości, jakie niesie Ci każdego dnia życie.
Ó - Ósma godzina, a ty w pracy lub szkole? Postaraj się wyciągnąć w trakcie tych kilku godzin jak najwięcej, aby nie musieć zajmować się pracą i nauką w domu. Skoro już tam jesteś to wykorzystaj ten czas na 100%.
P - Pozwalaj sobie i innym na bycie sobą. Przytulaj się często.
R - Razem raźniej. Nie zapomnij, że potrzebujesz towarzystwa. Weekend to idealny czas na wspólne wyjście do kina, sklepu, czy nawet posiedzenia w domu, ale razem.
S - Słuchaj i mów. Nie osądzaj nikogo, postaw się na jego miejscu, bądź wyrozumiały.


Ś  - Świętuj zawsze wtedy, gdy wydarzy się coś ważnego w Twoim życiu. Nie ukrywaj się z sukcesem, zasługujesz na gratulacje skoro coś osiągnęłaś.
T - Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany. Jeśli jest okazja podaj pomocną dłoń, wysłuchaj, pociesz i uśmiechnij się. Te czynności nie tylko pomogą komuś, one pomogą także tobie.
U - Uprawiaj jogę, sztuki walki, chodź na dodatkowy angielski, ucz się gotować, wystąp w teleturnieju, poleć do Las Vegas i pobiegnij do najbliższego zbiornika wodnego popluskać się w wodzie. Rób to na co zawsze miałaś ochotę, ale zawsze było jakieś ALE.

W - Walcz o siebie, łap okazje i nie poddawaj się. Zrób wszystko, żeby skończyć dzień z pełną satysfakcją. Jeśli wciąż podejmujesz walkę znaczy, że wciąż zależy ci na sobie. Jeśli ją skończysz udowodnisz, że potrafisz zmienić życie na lepsze.
Z - Zadbaj o swoich najbliższych. Pamiętaj, że to ich obecność sprawia ci najwięcej radości. Zabierz ich na spacer i zorganizuj piknik w lesie. Wybierzcie się na przejażdżkę rowerową. Znajdź dla nich czas.
Ż - Żaden człowiek na świecie nie ma prawa niszczyć ci dnia. Nie smuć się i nie przejmuj negatywnymi uwagami innych. Zawsze czuj się piękna i wyjątkowa.Od dziś możesz śmiało wdrążyć powyższy alfabet w życie. Stosując go zapewniam, że twoje życie zmieni się, na lepsze oczywiście. Chodź brzmi to jak przepowiednia wróżbity Macieja lub innej wróżki to tym razem jest to prawda. Nie są to konkretne rady i czynności, które musisz wykonać, żeby być szczęśliwą, a jedynie jest to sposób na lepsze życie dzięki, któremu poznasz najważniejsze wartości, nauczysz się jak kochać i zrozumieć drugiego człowieka, staniesz się lubiana i kochana, docenisz to co masz, zyskasz nowe znajomości, a stare staną się mocniejsze, udoskonalisz się w różnych dziedzinach i zaakceptujesz siebie.
To wszystko sprawi, że poczujesz się zdecydowanie szczęśliwsza, ale do tego trzeba czasu

Bransoletki - KLIK 
Kombinezon - KLIK
(proszę o klikanie w linki!)

Dziękuję za przeczytanie! :)
Dodawajcie się do mojej witryny i bądźcie zawsze na bieżąco.

Zobacz również:

55 komentarze:

Każdy komentarz motywuje mnie do dalszej pracy i sprawia, że na mojej twarzy pokazuje się uśmiech.
Nie toleruje 'obs za obs', a jeśli chcesz żebym zajrzała do ciebie to zostaw link, dalej sobie poradzę! :)